Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 MOTRU

JUDEȚUL GORJ

Concursuri

An scolar 2018-2019

#Numele si prenumele elevuluiClasaPremiulEtapaConcursProfesor coordonator
1Brîndușescu Ana-Mariaa IV-aINaționalăConcurs Național ”Toamna – un cântec în culoare ”, ediția a VI-a 9 oct-23 nov 2018Voicu Alina
2Scurtu Arianaa V-aMențiuneJudețeanăConcurs Național de Biologie ”George Emil Palade”Zăvoianu Maria
3Gonciulea Denisa IV-aMențiuneEtapa a II- aConcursul Gazeta Matematică JuniorBejenaru Felicia
4Tutunaru Elenaa III-aIRegionalaConcursul Regional Mate+Bărbulescu Aurora
5Stanca Mayaa IV-aIConcursul de Matematică ”Mate UCB”, ediția 2019Bejenaru Felicia
6Istrate Anisiaa IV-aIIIEtapa IConcurs Gazeta Matematică JuniorBejenaru Felicia
7Mezinca Evelinna IV-aIIIRegionalaConcurs Regional Mate+Bejenaru Felicia
8Talianu Alexa III-aIRegionalaConcurs Regional Mate+Bărbulescu Aurora
9Talianu Alexa III-aIConcurs de Matematică ”Mate UCB”Bărbulescu Aurora
10Ungureanu Andradaa VI-aMențiuneJudețeanăConcursul Școlar Național de Biologie ”George Emil Palade”Zăvoianu Maria
11Tutunaru Irinaa III-aINaționalăConcurs Comper – matematicăBărbulescu Aurora
12Stanca Maya Elenaa IV-aIIConcursul Național de Matematică LuminaMath, ediția XXIIBejenaru Felicia
13Nadolu Biancaa III-aIConcursul Național ”Târg de mărțișoare”, ediția a VII-aBărbulescu Aurora
14Turcin OanaIPremiul de excelențăConcurs Național Gazeta Matematică Junior, etapa a II-aGuran Bușoi Alexandra
15Bărbulescu PetreIIIPremiul de excelențăConcurs Național Gazeta Matematică Junior, etapa a II-aBărbulescu Aurora
16Răchiteanu Patricia-MihaelaVIJudețeanăOlimpiada de limba și literatura românăAlbici Luminița
16Tîrîș Raul AlexandruIVIConcursul Național Lumina MathVoicu Alina
17Tîrîș Raul AlexandruIVIConcursul Național Lumina MathVoicu Alina
18Dița Ana-MariaVIIIIConcursul Național Comunicare.ortografie.roAl-Saleh Mariana
19Croitoru AlexandraIVIISTOP Bullyng-ului(Spune NU intimidării)Tîrlea Ana-Ramona
20Neghină Ana-mariaVIIIIIConcursul Național de Geografie TerraZăvoianu Ilie
21Buzărin DavidIIIConcursul de matematică ”mate UCB”Guran Alexandra
22Lepădatu VladVIPremiu specialConcursul Național Terra-Mica Olimpiada de GeografieZăvoianu Ilie
23Stanca MayaIVIIConcursul Gazeta Matematică Junior, etapa IBejenaru Felicia
24Stanca MayaIVIIConcursul Național de Matematică Lumina Math, etapa XXIIBejenaru Felicia
24Parpală RobertIIIIConcursul de Matematică mate UCB, ediția 2019Guran Alexandra
25Lolescu AdelinaIIIIIConcursul Gazeta Matematică Junior, etapa IBărbulescu Aurora

An scolar 2017-2018

#Numele si prenumele elevuluiClasaPremiulEtapaConcursProfesor coordonator
1Tamoși Darius Oriola IV-aDiplomă de participareNaționalăConcurs Național ”Democrație și Toleranță”, ediția a XXIII-a 24-27 iulie 2017Pasăre Laura, Bîrnoiu Maria
2Avram Traiana V-aIRegionalaDiscipolii lui Pitagora,editia a XIV-a 21 aprilie 2018Octavian Ulariu
3Barbu Rareș Alexandrua V-aIIRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Test Your English”, Ediția a VIII-a, 28 aprilie 2018Zagoicea Ionela Viorica
4Lepădatu Vlada V-aMențiuneRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Test Your English”, Ediția a VIII-a, 28 aprilie 2018Zagoicea Ionela Viorica
5Draica Diana Andreeaa VI-aMențiuneRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Creative Writing”, Ediția a VIII-a, 5 mai 2018Zagoicea Ionela Viorica
6Ion Andreea Mirelaa VI-aIIRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Test Your English”, Ediția a VIII-a, 28 aprilie 2018Zagoicea Ionela Viorica
7Ion Andreea Mirelaa VI-aIIRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Creative Writing”, Ediția a VIII-a, 5 mai 2018Zagoicea Ionela Viorica
8Istoc Ana Maria Roxanaa VI-aIIIRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Creative Writing”, Ediția a VIII-a, 5 mai 2018Zagoicea Ionela Viorica
9Neghină Ana Mariaa VI-aMențiuneRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Creative Writing”, Ediția a VIII-a, 5 mai 2018Zagoicea Ionela Viorica
10Pleșa Alexandra Sînzianaa VI-aMențiuneRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Creative Writing”, Ediția a VIII-a, 5 mai 2018Zagoicea Ionela Viorica
11Samfira Adrian Cosmina VI-aIRegionalaConcursul Regional de Limba Engleză ”VALUE YOUR ENGLISH”, Secțiunea ”Creative Writing”, Ediția a VIII-a, 5 mai 2018Zagoicea Ionela Viorica
12Neghină Ana-Mariaa VI-aIJudețeanăConcursul Național de Geografie ”TERRA”Zăvoianu Ilie
13Vijulan Raluca Mariaa VII-aDiplomă de participareNaționalăConcurs Național Transcurricular de Lectură și Interpretare ”Ionel Teodoreanu”, Ediția a XIII-a, Iași, 18-20 mai 2018Albici Luminița
14Băloniu Silvanaa VIII-aIJudețeanăConcurs Interjudețean de Creație Literară ”Raleta Feroiu”, Ediția a VII-a, mai 2018Al Saleh Mariana
Skip to content